برون سپاری امور حسابداری

برون سپاری در حقیقت به معنی واگذاری تمام یا بخشی از فعالیت‌های داخلی یک کسب و کار به فرد یا واحد دیگری در خارج از محل کار گفته می‌شود.

برون سپاری حسابداری را استراتژی نیز می نامند که شرکت، حسابداری خود را به سایر شرکت ها و یا سایر اشخاص واگذار می‌کند.
درصورتی که موسسه حسابداری به ارائه خدمات درخواستی کارفرما به صورت تیمی یا شخصی بپردازد و کارفرما برای انجام موارد مذکور زمان، مهارت و یا فضای کافی را در اختیار نداشته باشد در آین موارد عمل برون سپاری بوقوع می‌پیوندد.

دلایل نیاز به برون سپاری

عنوان امروزه با پیشرفت و گسترش کسب‌وکارها بسیاری از کسب‌وکارهای جدید و نوپا و حتی بسیاری از کسب‌وکارهای باسابقه و قدیمی عمدتا به دلایل ذیل به برون سپاری کارهای حسابداری  روی آورده‌اند.

 • کمبود منابع

  نیروی انسانی ماهر و فضای فیزیکی نمونه‌هایی از منابع سازمان‌ها هستند. کمبود منابع یکی از مهم‌ترین دلایل برون‌سپاری حسابداری است. یک سازمان به دلیل کمبود منابع می‌تواند بخشی از امور خود را برون‌سپاری کند.

 • انعطاف‌پذیری شرکت

  نیاز‌های فصلی و دوره‌‌ای در طی یک سال با  نوسان  همراه میباشند که نیازهای متعددی به منابعِ، علی الخصوص در بخش نیروی کاردر شرکت تحمیل میکندهر قراردادی که برای برون سپاری بسته می‌شود انعطاف لازم  برای تثبیت این نیاز‌های متعدد رافراهم مینماید.

 • به‌روز شدن در قوانین حسابداری

  در برون سپاری حسابداری کارفرما از جدید ترین قوانین مالیاتی و حسابداری مطلع گردیده که درتصمیم گیریهای بهینه مدیریتی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

 • کاهش تخلف در سیستم مالی شرکت

  در برون سپاری حسابداری با وجود چندین لایه نظارت و رسیدگی تخلف در سیستم مالی شرکت  را یه صفر میرساند.

 • صرفه‌جویی در زمان

  با برون سپاری حسابداری همواره متخصصین  آماده پاسخ گویی و خدمت رسانی میباشند که در زمان کوتاهی پاسخ خدمات درخواستی ارائه خواهد شد.

 • کیفیت و دقت بالا در انجام امور حسابداری

  در برون سپاری حسابداری کار توسط افرادی انجام خواهد شد که سالها در این حرفه مشغول بکار هستند و کار این افراد ،کیفیت بالا ومحاسبات دقیقی را با خود به  همراه خواهد داشت.

 • پیشگیری از جرائم مالیاتی

  در برون سپاری حسابداری با اجرای قوانین توسط متخصصین این حوزه در تقویم مالیاتی با در نظر گرفتن آخرین قوانین از هرگونه جرایم مالیاتی پیشگیری میشود.

 • صرفه‌جویی در هزینه‌ها با کاهش هزینه های بالاسری

  با برون سپاری حسابداری همواره متخصصین  آماده خدمت رسانی  وپاسخ گویی میباشند که همراه بادریافت سریعتر جواب و حل مسئله خواهد شد و نهایتا باعث کاهش و صرفه جویی هزینه ها میگردد و ضمنا به علت عدم پرداخت هزینه های بالاسری تامین اجتماعی و عیدی و سنوات و مرخصی در کل  هزینه ها کاهش خواهند یافت.

 • عدم مشکل تأمین نیروی انسانی

  همیشه استخدام نیروی متخصص یکی از دغدغه های مدیریت در انجام امور میباشد با برون سپاری حسابداری مشکل تامین نیروی انسانی در حسابداری را برای همیشه از دوش خود برداشته و از نگرانی در این زمینه رها شوید.

 • بهره‌مندی از کارشناسان خبره و تکنولوژی‌های روز دنیا با حضور مدیران مالی با سابقه

  برون سپاری حسابداری دارای این مزیت است که کار توسط یه کارشناس باسابقه و زیر نظر یک مدیر مالی با سابقه با آخرین تکنولوژی روز دنیا انجام خواهد شد.

 • رسیدگی به کارهای اصلی شرکت

  با برون سپاری حسابداری ، تمرکز و نگرش و زمان مدیران بر فعالیت هاواهداف اصلی نظیر افزایش ظرفیت، کارایی و سودآوری اختصاص خواهد یافت که موارد ذیل را نیز به همراه خواهد داشت

  • زمان بیشتری برای تمرکز بر توسعه کسب و کار و ارائه تجربه بهتر مشتری
  • تعادل کار و زندگی بهتر
  • توانایی پر کردن سریعتر نقش‌ها با کارکنان واجد شرایط.
 • انجام امور حسابداری شرکت توسط جدیدترین نرم‌ افزارهای حسابداری

  با برون سپاری حسابداری از جدیدترین نرم افزارها با بهترین گزارشها بهرهمند خواهید شدو دیگر نیازی به صرف زمان بابت خرید انواع نرم افزارها و  بررسی توانایی های آنها و آموزش و غیره نخواهید داشت.

 • رفع هرگونه نگرانی

  با برون سپاری حسابداری  با هر گونه نگرانی از جمله  اشتباه در محاسبات وعدم آگاهی از قوانین ویا گزارشات مالی نادرست  و هرگونه  تخلفات تا خراب شدن و پاک شدن اطلاعات رهایی میابید.

 • بهره گیری از تجربه و سابقه با استفاده از کارشناسان متبحر و ماهر

  در برون سپاری حسابداری است که با تیمی از کارشناسان متبحر روبرو خواهید شد که تجربه و سابقه کارو دقت و پشتکار و سرعت عمل را در عملیات شاهد خواهید بود.

 • جلوگیری از خطاهای احتمالی با کنترل عملیاتی

  در برون سپاری حسابداری بررسی مرحله ایی و کنترلهای نظارتی و عملیاتی در تمام مراحل کار شما را همراهی خواهد کرد.

 • پرورش کارمندان داخلی

  با برون سپاری حسابداری پرسنل داخلی شما با همکاری کارشناسان ما آموزش حین عمل کار را خواهند داشت و موجبات پرورش آنها نیز فراهم می گردد.

 • دریافت مشاوره مالی به شکل حرفه ای و قابل اعتماد

  با برون سپاری حسابداری  از مشاوره بهترین مشاوران مالی و مالیاتی بهره مند گردید.

 • ارائه گزارشهای مدیریتی به موقع جهت مطلع سازی مدیریت از انحرافات بودجه ایی

  در برون سپاری حسابداری با انواع گزارشات بودجه ایی و انحرافات مربوطه کنترل هزینه و درآمد در هر مرحله کار به مدیریت اعلام میگردد.
  در صورت عدم کنترل هزینه و مدیریت آن شرکت در برابر رکود اقتصادی و رقیبان بسیار آسیب پذیر تر خواهند بود.

 • انجام درست تکالیف مالیاتی مودیان در زمان مقرر توسط متخصصین این حوزه

  با برون سپاری حسابداری اظهارنامه های عملکرد و ارزش افزوده و حقوق  و صورت معاملات فصلی را   در زمان مقرر توسط متخصصین این حوزه  تهیه و ارسال نمایید وهمچننین صدور فاکتورهای الکترونیک در سامانه مودیان را به آنها بسپارید.

 • همگامی با پیشرفت تکنولوژی

  با پیشرفت تکنولوژی و استانداردهای مربوطه به حسابداری، با برون سپاری حسابدای همواره به روز باشید

 • بهبود تصمیم گیری با تجربه و تخصص

  با برون سپاری حسابداری همواره با بهره وری از تجربه و تخصص مشاوران مالی بهره مند شوید.

 • توانایی پذیرش کلیه امور اداری شرکتها

  در زمینه‌های IT ،مسایل ترخیص، پشتیبانی مسایل حقوقی ،تنظیم امور قراردادهاشرکتها ،تنطیم قراردادهای پرسنلی،سیستم دهی اداری ، نظارت بر فروش با CRM فروش
  با برو ن سپاری حسابداری خود از سایر توانییهای این تیم متخصص در نماد سامان حساب در سایر زمینه ها بهره مند شویید.

 • همواره همراه شما

  کارشناسان ما در ارائه اسناد مالی به ممیزان و حسابرسان ، تهیه لوایح و شرکت در جلسات هیئت حل اختلاف مالیاتی همواره در خدمت شما خواهند بود.

چرا نماد سامان حساب

شرکت‌های حسابداری به دلیل اینکه به دفعات این امور را به مرحله‌ انجام رسانده‌اند، سرعت و دقت به مراتب بالاتری در انجام مجدد این امور دارند. به عنوان مثال، کسی که برای اولین بار پیانو می‌نوازد، قطعاً با سرعت کمتر و اشتباهات بیشتری این کار را انجام می‌دهد؛ نسبت به شخصی که سالیان سال است کارش نواختن پیانو است.

تیم حسابداری و خدمات مالی و اداری و حقوقی نماد سامان حساب معتقد است

با برون سپاری امور حسابداری، انجام امور به دست کسانی سپرده می شود که بارها و بارها این امور را برای شرکت ها و ارگان های مختلف انجام داده اند و از پیچ و خم های قانونی و فراز و فرود کار اطلاع کامل دارند. اشراف کامل شرکت های حسابداری بر مواد قانونی مربوط به امور حسابداری و مالیاتی نیز خود مزید بر علت      می شود تا هر صاحب کسب و کاری، کار را به کاردان سپرده و خیال خود را از هر بابت آسوده کند.

موسسه نماد سامان حساب در اسفند ۱۳۹۱ توسط دو نفر از حسابداران عضو انجمن حسابداران خبره در اداره ثبت شرکت‌های تهران با شماره ۳۱۱۹۷ تاسیس گردید.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد نماد سامان حساب محفوظ است.